Profesyonel Makyaj Eğitimi

Makyaj Eğitimi

Make-Up PRO Artist Ayşegül AŞ eşliğinde makyajda profesyonelliğe ilk adımınızı atmaya davet ediyoruz.

Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel Makyöz olup kariyerinizi bu yönde geliştirmek mi istiyorsunuz?
Kendinize makyajı daha doğru, daha yaratıcı yapmak ister misiniz?
Cevabınız evet ise karşılığını kat kat fazla alacağınız yeni bir kariyer yoluna adım atıyorsunuz.

Bizi neden tercih etmelisiniz?

Sektörde uzun yıllar çalışmış, işinde profesyonel, bilgili en iyisi olmak ve alanında profesyonel bireyler yetiştirmek için ders programlarımız her yeni dönemde gözden geçirilmekte ve yenilikler güncel olarak takip edilmektedir.
Daha etkili iletişimin sağlanabileceği ayrıca Profesyonel Makyaj hakkında bilmeniz gereken herşeyi en detaylı şekilde öğretmek ve eğitimin kesintisiz sürdürülebilmesi için bire bir eğitim vermekteyiz.
Bizi tercih ettiğiniz ilk günden sertifikanızı alıncaya kadar ilginin eksilmediği, güler yüzün eksik olmadığı, en iyi hizmeti alırsınız.
Yani makyözlük kariyerinize başladığınız ilk derste, Ayşegül AŞ seçmenizin, en doğru tercihiniz olduğunu fark edeceksiniz.


Profesyonel Makyaj Eğitimi Ders Konuları, Genel Başlıklar!

Makyaj ve Hijyen

Profesyonel Makyaj eğitimi makyajda en önemi olan ve makyöz için kullandığı makyaj malzemelerinin hijyenik olması bir mesleki standarttır. Bu hijyen standartlarına tüm makyaj malzemelerinin temiz ve derli toplu ve kişisel hijyene dikkat edilmesi

Cildin Makyaja Hazırlanması

Makyaj öncesi doğru cilt tiplerine uygun olarak cildin makyaja hazırlanması makyaj kadar önemlidir. Cildin makyaja iyi ve doğru bir şekilde hazırlanması iyi makyaj uygulaması için temeldir. Bu bölümde cildi makyaja hazırlama ve ön cilt bakımı ve farklı cilt tiplerini öğreneceksiniz. Bu aynı zamanda cilt temizleyiciler, tonik, nemlendirici ve astar seçimi ve uygulamaları kapsayacaktır.

Fondöten Seçimi ve Uygulama

Cilt tipleri ve tonları göre fondöten seçimi. Kapatıcılık düzeyleri birbirinde farklı olan fondöten çeşitleri ve farklı cilt türleri için çeşitli fondöten karıştırma ve uygulama teknikleri.

Düzeltici ve Kamuflaj Teknikleri

Ciltteki çil, morluk, lekeler ve göz altlarındaki koyu halkaları gibi kusurlar için düzeltici ve kamuflaj teknikleri.

Şekillendirici ve Gölgelendirme

Yüzün yeniden şekillendirilmesi ve çıkık veya çökük alanlarında yüzün ışığa göre bazı özelliklerini vurgulamayı öğrenin. Yüzde ışık ve gölge oluşturma.

Parlak Cilt Oluşturma

Makyaj endüstrisi profesyonelleri tarafından kullanılan ürünler ve makyaj malzeme çeşitliliği ile taze parlayan bir cilt nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

Pudralar

Pudra kullanımı ve doğru pudra uygulama yönlerini ve bu gevşek ve yoğun pudraların yerine göre doğru kullanımları öğrenin.

Bronzlaştırıcılar

Profesyonel makyaj eğitimi içerisinde çeşitli teknikleri ve bronzlaştırıcı ürünleri doğru uygulamanın yollarını öğrenin.

Kaş Şekillendirme

Mükemmel bir yüzün mükemmel bir kaş şekli ile olabileceğini unutmayın. Kaş şekillendirme tekniği ile yüzün en önemli özelliklerini en doğru bir şekilde şekillendirmeyi öğreneceksiniz. Sanatsal kaş şekillendirme ve kaşları en doğal hattı ile daha güzel bir ifadeyi geliştirmek için kaş şekillendirme teknikleri içerir.

Göz Farı

Bu ayrıntılı uygulama ve kullanımları açısından 2 farklı dokular kapsayacaktır.

Doğal Güzellik Makyaj

Siz cilt üzerinde mükemmel bir doğal makyaj odaklamayla uygulamak için çeşitli yollar öğreneceksiniz.

Gelin Makyajı

Gelin makyajları uygularken bu ayrıntı uygulama ve diğer konuları kapsar

Smokey Eyes

Dumanlı gözler için birbirinden farklı birçok Smokey Eyes makyaj stilleri öğrenin. Bu bölümde renk ekleme ve kişisel bir stil ile kişiye özel, farklı dokuların kullanımı, uygulama teknikleri öğreneceksiniz.

Kalem / Likit Eye Liner

Bu kalem ve likit eyeliner kullanımı ve detaylı uygulama teknikleri kapsar.

Maskara

Bu farklı maskaralar, uygulamaları ve kullanımları kapsamaktadır.

Takma Kirpik Uygulama

Bu takma kirpikleri ve bunları uygulama teknikleri kapsar.

Toz Allık

Toz allıklar ile doğru allık kullanımları uygulama teknikleri de dâhil olmak üzere ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Rujlar, Parlatıcıları

Makyaj ve kişiye göre doğru renk ruj seçimi ruj, ve ruj uygulamasının tüm yönlerini kapsayacak. Dudak şekillerini geliştirme veya kusurları kapatarak değiştirmek için neler yapılması gerekir bunları öğreneceksiniz.

El ve Vücut Makyajı

El ve vücut bölgelerinde çeşitli makyaj teknikleri öğreneceksiniz..

Işıltılı Makyaj & Glamour Makyaj

Sihir bir stil ile ışıltılı ve detaylı makyaj uygulama teknikleri bir özellikler film endüstri içinde çok tercih edilen kapsamlı ışıltılı makyaj yapmayı öğreneceksiniz.

Podyum Makyajı

Bu elbette en heyecan verici bir alandır. Burada gerçekten kuliste ne kime ne makyaj gider ve bir podyum gösterisi oluşturma için hangi makyaj gider bunu bulmak için size becerileri yanı sıra yaratıcılığı ve podyum stilleri üzerinde çalışma için fırsatı sunacaktır.

Moda Makyajı

Bu editöryal çalışmalar için gerekli olan moda makyajı ile birçok alanda makyajı kapsar.

Ticari / Reklam Makyajı

Bu ticari ve reklam filmleri için makyaj çalışmalarını kapsar.

Fotoğrafçılık ve Aydınlatma Anlayışı

Bir fotoğraf aydınlatma ve fotoğraf sanatçının anlayışı ile sizin uyumlu makyaj için doğru dengeyi nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz bu makyaj kadar önemlidir.

Siyah-beyaz / renkli Fotoğrafçılık Makyajı

Uygulamaları ve siyah beyaz hem de renkli fotoğrafçılık için önemli farklılıklar makyaj öğreneceksiniz.

Dönem Makyajı

Bir makyözün makyaj geçmişini iyi bir şekilde bilmesi ve faklı dönem makyajları ile farklı anlayışa sahip olması çok önemli. Dönem makyajı özellikle 1920 li ve 1960 lı dönemlerin makyajını kapsar. Dönem makyajında modern moda trendleri için bu makyaj stillerini harmanlayarak ilişkilendirmeyi öğreneceksiniz.

Olgun Makyajı

Olgun kişilerde makyaj uygulamasını nasıl doğru bir şekilde uygulamanız gerektiğini kapsayacaktır.

Düzeltici Erkek Makyajı

Erkekler için düzeltici makyaj uygulama becerileri kapsar.

Etnik Makyaj

Farklı ırk ve etniklere Afrika ve Doğu vb dahil olmak üzere etnik makyaj teknikleri bir anlayışını, öğreneceksiniz

Vücut Makyajı

Vücut boyaları ve kullanımları hakkında bilgi edinerek kapsamlı vücut boyama deneyimi ile vücut makyajı öğreneceksiniz

Şablonlar / Dövme

Farklı yaratıcı şablon ile kapsamlı makyaj deneyimi şablonlar ile dövmeleri kapsar.

Işıltılar ve Simler

Bu bölümde simler ile pırıltılar ve uygulama teknikleri.

Doku Çalışma

Bu, sizin makyaj yaratıcı dokular çeşitli ekleyerek ekstra etki vererek kapsayacaktır.

Müzik / Video Makyajı

Müzik ve video sektöründe bu alanda yoğun bir çalışma deneyimi olan bir makyaj sanatçısı ile müzik sektöründe gerekli makyaj becerileri kapsar.

Avant Garde Makyaj

Bu bölümde, yaratıcı tarafı keşfetmek ve işinize deneysel etkisini eklemek öğreneceksiniz.

Profesyonel Makyaj Malzeme Seti Hazırlama

Bu bölümde profesyonel bir makyözün nasıl profesyonel makyaj malzemesi hazırlaması gerekir.
Bu profesyonel makyaj malzemeleri nelerden oluşmalıdır.
Profesyonel makyaj çantası içinde olması makyaj seti oluşturmak için gerekenleri ayrıntılı kapsar.

Profesyonel Makyaj Eğitimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin!

 • Profesyonel Makyaj Kursu

  Makyaj sektöründe ciddi işler yapmak isteyen profesyonel makyöz adayları için ileri derece makyaj teknikleri ve profesyonel makyaj eğitimi yansıra profesyonel makyaj malzemeleri ile ilgili teknik bilgiler içeren eğitimi kapsar, Program Süresi: 2 Ay süren eğitim Haftada 1 Gün 11:00 - 17:00 arası (Hafta içi) Teknik, Teorik ve Pratik Makyaj Eğitimi İçermektedir Eğitim Kontenjanı: Birebir eğitim verilmektedir.

 • Hızlandırılmış Profesyonel Makyaj Kursu

  Hızlandırılmış Makyaj Kursları ile Eğitim İçin Zamanı Olmayan, Şehir ve Türkiye Dışındaki Kişiler İçin Uygun Hızlandırılmış Profesyonel Makyaj Kursu. hızlandırılmış kursumuz 5 gün süre ile 11-00 / 15-00 arası verilmektedir

 • Kişisel Makyaj Eğitimi

  Kişisel Makyaj Eğitimi ile sosyal yaşantınızda ihtiyacınızın olan makyaj tekniklerini öğrenebileceğiniz bir makyaj eğitimi. Bu özel makyaj eğitimi tamamen kişiselleştirilmiş genel makyaj teknikleri ile sizin cilt, yüz yapınıza uygun makyaj teknikleri ve renk seçimlerini öğretmeye yönelik bir eğitimdir. Kişisel makyaj eğitiminde incelenen yüz yapınıza en doğru ve uygun makyaj tekniği öğretilmektedir. Kişisel Makyaj Eğitimi sonunda kendi kendinize makyaj yapabilecek uzmanlığa ulaşırsınız. Eğitim saatimiz 3 saat v 2 bölümden oluşmaktadır

 • Gelin Makyajı Eğitimi

  Gelin Makyajı konusunda uzmanlaşmak isteyen Makeup Artistler için özel oluşturulmuş bir Eğitim Programdır. Gelin makyajına Giriş, Kişiye Özel Gelin Makyajı tasarımı, Gelin Göz Makyajı, Gelin Yüz makyajı, Gelin Dudak Makyajı, Gelin Makyajı Sonlandırma, Gelin Makyajı Müşteri İlişkisi, Konusunda Günü birlik Eğitimler için arayınız.

 • Makyaj Eğitimi & Workshop

  Makyaj Eğitimi & Workshop eğitim fırsatları ile Kişisel Makyaj Eğitimi alarak çok özel gün ve gecelerinizde kendi makyajınızı kendinize Workshop eğitim fırsatı ile yapabilirsiniz.
  Workshop eğitim fırsatları ile kendinize yakışan renkleri ve teninizdeki muhteşem uyumlu makyaj tekniklerini sadece 1 gününüzü ayırarak 2 saatlik makyaj eğitimi sonunda profesyonelliğe ilk adımınızı atmaya davet ediyoruz.

 • Sertifika Koşulları ve Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  Profesyonel Makyaj Kursumuza Kayıt İçin Gerekli Belgeler • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi • İkametgah • Diploma Fotokopisi • 3 adet Fotoğraf

 • Efekt makyaj Uygulaması ve Eğitimi


  Efekt makyajı uzmanı Makeup pro adına efekt makyaj Eğitimleri de vermekteyiz.
  Normal profesyonel makyaj eğitimlerinde birkaç efekt makyaj çalışması gösteriyoruz.
  Ama genelde olarak seterde yani film sektöründe çalışmayı düşünüyorsanız ben profesyonel Makyöz üm diyebilmeniz için efekt makyaj bilmeniz de şart.
  Bu sebeple eğitim almak isteyen ve gelen çok kişi olduğu için sırf bunun üzerine yoğunlaşmış bir şekilde eğitim almak isteyenler için kişiye özel, birebir efekt makyaj eğitimlerini de veriyoruz.
  Genel olarak hangi konular işleniyor olacak hemen başlıklar altında inceleyelim.

  Yaşlandırma makyajları: Bir kişiye olduğundan daha yaşlı göstermek amaçlı tv, dizi sektöründe çok kullanılan ve istenen makyaj türüdür.
  Yara makyajları: Her hangi bir darbe ve yaralama amaçlı yapılan efekt makyaj türü.
  Yanık makyajları: Elde ve kollarda kolaylıkla yapılan ateş veya su yanıkları
  Ölü makyajları: Mitolojik film ve diziler için ölü ve mumya makyajları
  Zombi makyajı: Hallowen da daha çok yapılır ama tv sektörünün vazgeçilmezidir.
  Kurşun yaralaması: Kursun yara yer için.
  Şiddet makyajı: Kadına yönelik şiddet vs. kullanılan makyaj türüdür.
  Kesik makyajları: Jiletle yapılan kesin veya falçata makyajı

  Bu makyajlar için kullanılan malzemeler vs. hepsi bizim tarafımızdan karşılanıyor, size sadece öğrenmek ve istemek kalıyor.

 • Makyaj Kursu Elamanı Meslek Tanımı

  Makyaj elemanının sahip olduğu makyaj teknikleri ile ilgili işlemleri tekniğine uygun yapma yeterliklerini hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, belirli bir süre içerisinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

 • Makyaj Kurslarına Giriş Koşulları

  1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak gerekmektedir.
  2. Makyaj Sanatçılığı Mesleğin gerektirdiği işlemleri ve zorunlulukları yerine getirecek bedensel ve fiziksel özelliklere sahip kişiler katılabilir.

 • Makyaj Kursu Elamanı Çalışma Alanları

  Makyör Makyöz Mesleğin gerektirdiği zorunluluklarıi kazanan kişiler, MAkyaj Stüdyoları, Kuaförler, Güzellik salonları ve Güzellik merkezlerinde, TV kanallarında, Tiyatro salonlarında, Sinema stüdyolarında, Kozmetik satış noktaları, Kozmetik imalatçılarında, Serbest olarak çalışabilirler

 • MEB Makyaj Eğitimlerimiz

  Makyaj Kursu , Profesyonel Makyaj, Plastik Makyaj Eğitimleri, Hızlandırılmış Makyaj Eğitimi, Bireysel Makyaj, Kişiye Özel Makyaj, Olarak Farklılık Gösteren Programlardır. Makyaj Kursları, Makyaj Kursu, Makyaj Eğitimi, Saatleri İçeriği ve Fiyatları Programa Göre Değişir“Güzelliğinizin Arakasındaki YÜZ” Profesyonel Makyaj Uzmanı Ayşegül Aş

PROFESYONEL MAKYAJ EĞİTİMİ

 • Bireysel Makyaj Eğitimi
 • Workshop Eğitimleri
 • Profesyonel Makyaj Eğitimi
 • Hızlandırılmış Makyaj Eğitimi
Makyaj Eğitimi | Makyaj Kursu | Makyaj Kursları | Pro Makyaj kursu | Pro Makyaj Eğitimi | Profesyonel Makyaj Kursu | Profesyonel Makyaj Eğitimi | Makyaj Kursu Bursa | Makyaj Eğitimi Bursa | En İyi Makyaj Kursu