KALICI MAKYAJ (PERMANENT MAKEUP)

Gözlerimiz vücudumuz en önemli organı olduğu gibi anlam ve mana gözlerimizde saklıdır.

Doğru anlam ve ifadeyi kazandırmak ise Kalıcı Makyaj Uzmanı Ayşegül AŞ'tan geçer.

Neden mi? Çünkü Gözler Yalan Söylemez, Bizi tercih eden gözler gibi.

Çok Acıyor mu? ilk akla gelen sorunuza cevabımız; Son teknolojiye Sahip bilgisayar kontrollü cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissetme gerçeği ortadan kaldırılıyor veya en aza indiriliyoruz.

Her kişinin acı eşiği farklı olacağından, bazı kişilerde titreşim, bazı kişilerde batma hissi, bazı kişiler ise hiçbir şey hissetmemektedir.

Kalıcı Göz Makyajında bizim için önemli olan naturel ve kesinlikle doğal görünüme çok yakın sanki doğuştan sürmeliymişcesine bir ifade vermektir.

Kalıcı Göz Makyajının inceliği, kalınlığı gotik, fantastik, naturel kişinin isteği doğrultusunda belirlendikten sonra uygulama öncesi göz üzerinde çizilip en doğru ifadeyi yada müşterimizin seçimini karşılıklı onayladıktan sonra uygulamaya geçeriz.

Kalıcı Göz Makyajı uygulaması sertifikalı makyaj uzmanı olan ve tecrübeli profesyonelleri tercih edin çünkü hatayı tolere etmek bir o kadar zor, bir o kadarda yüksek maliyet harcamanıza neden olabilir.

Kalıcı makyaj kaş, eyeliner, dudak uygulamanızdan memnun değilseniz bunlardan çok rahat şekilde cildinizde herhangi bir iz veya tahrip olmadan bizimle irtibata geçerek kurtulabilirsiniz.

Kalıcı makyaj, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral pigmentlerin deri yüzeyinin bazal tabakasına iletilme işlemidir. Halk arasındaki diğer adı ile aslında semi permenant, yani yarı kalıcıdır. Dövme uygulamasından çok farklı olan bu işlemde renk, cilt hafifçe kaldırılarak uygulandığından ağrı hissi çok daha azdır. Kalıcı makyaj, dövme tekniği ile karıştırılmamalıdır. Dövme ile tek benzerliği prensibidir. Dövme dermis’de ömür boyu kalırken, kalıcı makyaj epidermis’de 1 ile 3 yıl arasında kalır.

Kullanım süresi cilt tipine ve yaş aralığına göre değişmektedir. Kalıcı makyajda uygulanan renk, uygulamadan ortalama 1 hafta sonra deri altına geçtiğinde, orijin ten rengi, uygulanan rengi, daha açık ya da koyu olarak etkiler. Vücudunuzun kendi kendin 4-6 haftada bir yaptığı olağan fagositoz (hücre yok ediciler) hücreleri, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok olurlar.

Bu nedenle kalıcı makyaj, tekniklerine uygun yapılmalıdır. Makyaj sanatçısının bu konuda eğitimli olması işlemi başarıyla gerçekleştirmesi için kaş, göz, saç, ten rengini çok iyi analiz etmesi önemli, pigmentation (renk bilimi) eğitimi bu konuda başarılı sonuçların alınması için çok önemlidir. Mineral renklerin zaman içerisinde solması nedeni ile sürekli renk canlılığının korunması için de yılda bir kez rötuş yapılabilir.

Kişi, uygulamadan hemen sonra normal yaşamına devam edebilir. Hiçbir yan etkisi olmayan kalıcı makyajda renkler doğal ve su bazlı olduğu için, kişi kendisini doğru bir uygulamadan sonra çok rahat hisseder.

İyileşme süreci, kalıcı makyajın hemen ardından başlar. Uygulama alanında kuruma, hafif gergin sertleşme hissi vardır. 2 saat içinde normal halini almaktadır. Ayrıca alan daha koyu renkte görünür. Bu durum bir hafta sonra dengelenmiş olacaktır. Renk tam anlamıyla 3-6 haftadan sonra ortaya çıkar. Çünkü cildin tamamen yenilenmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır.

Kalıcı makyajın bu işte uzman olan kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Kalıcı makyaj uzmanının bu konuda eğitimlerini tamamlamış olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan sonuçlar doğmaktadır. Kişinin, yüz şekline, tarzına uygun kaş, göz, dudak doğru analiz ile şekilleri veren renkleri seçilerek yapılmalıdır.

Kullanılan malzemeler kesinlikle makyaj anında, görünür şekilde paketlerinden çıkarılmalı, doğal ve tek kullanımlık, steril olmalıdır. Uzman her uygulamada tek kullanımlık eldivenler giymelidir. Ayrıca, uygulama yapılan odanın da temiz ve steril olması gerekir. Bu önemli şartlar yerine getirildiğinde kalıcı makyaj güvenle yaptırılabilir.

KALICI MAKYAJ UYGULAMA SÜRECİ

1.Adım: Kalıcı makyaj uygulanacak bölge temizlenir.
a)Hastanın yüzünde kir, krem veya makyaj (ruj, rimel, allık gibi) olmadığından emin olmak için cildine uygun temizleyici ile temizlenir.

2.Adım: Uyuşturma işlemi: Mikropigmentasyonun ağrısız olduğunu söylemek doğru değildir bu nedenle uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanır.
a) Anestezi kremi sürülür.
b) Bölgeyi streçle kapatarak, 20-30 dakika bekletiriz.
c) Bekleme süresinde kullanacağımız renk ve cihaz hazırlanır.

3.Adım: Dizayn Oluşturmak
a) Dizayn çizmek için yeni traşlanmış kozmetik kalemi kullanırız.
b) Çizimde değişiklik yapılacak ise kulak çubuğu ile düzeltilir.

4.Adım: Dizayn yüz ifadesine göre çizilir.
a) Yaptığımız çizimi aynada göstererek kişiden onay alınır.
b) Kullanacağımız rengi eldivenimizin üstüne sürerek kişiye uygunluğunu kontrol ederiz.
c) Bir kaç renk kullanabiliriz. Cilt tipine uygun renk, temiz kürdan yardımı ile iyi karıştırılır.

Çizilmiş form belli olduktan sonra ana rengi işleyerek form, tamamen uygulanır. Kanama durumlarında veya lenf suyu ortaya çıktığında kuru ve temiz pamuk ile kuruturuz.

İşlem sonrası bakım son derece önemlidir. İşlem yapılan alana gerekli kremler önerilir. Bu kremler cilt tipine göre değişmektedir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama günü dinlenmiş ve stressiz olmakta fayda vardır. Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol, kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin alımı kesilmelidir

KİMLERE TAVSİYE EDİLEBİLİR?

Uygulama Sonrası Pigmentasyon Kaybı Nedenleri:

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aysegulas.com © 2016 Telif Hakkıları Güzellik Uzman Ayşegül AŞ'a Aittir. izinsiz içerik alınması yasaktır.
MICROBLADING | PROFESYONEL MAKYAJ | KALICI MAKYAJ | GÜNLÜK MAKYAJ | EYELİNER & DİPLİNER | KALICI DÖVME | MAKYAJ EĞİTİMİ | KAŞ TASARIMI Web Çizgi
Kalıcı Makyaj | Kalıcı Makyaj Bursa | Kalıcı Makyaj Yapanlar | Kalıcı Makyaj Stüdyosu | Kalıcı Makyaj Merkezi | Kalıcı Makyaj Fiyatı | Kalıcı Makyaj Kaş | Kalıcı Makyaj Dudak | Kalıcı Makyaj Göz