Kalıcı Kaş Makyajı - Permanent Makeup Eyebrow

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaşlar gözlerin çerçevesidir, ifademizin kanatlarıdır.

Kalıcı Kaş Tasarımı (Permanent Makeup Eyebrow Design)


Kaş kontörü uygulamasına geçilmeden önce, kişi ön görüşme esnasında kaşlarıyla ilgili rahatsızlığını, kalıcı makyaj uzmanına belirtmelidir.
Eğer kişinin yüzünde kaş yapısı tamamen dökülmüşse, böyle bir durumda kişinin yüz hatlarına uygun çizgilerle yeni bir kaş modeli belirlenir.
Tüm bayanlar için kaşların dizaynı günlük hayatta büyük önem taşır. Bu nedenle dizayn yüzün ve gözlerinin şekline göre yapılır.
Kaş kalemini burnun dış kanadından ve gözün iç kısımdan dik tutarak bir hayali çizgi oluştururuz. Kalemin üst kısmı, size kaşların başlangıç noktasını gösterir. Kaşın başlangıç noktası burun kanadının ve göz pınarının hizasın da olmalıdır.
Göz ve burnun dış kenarından 45 derecelik bir açı ile ölçü alırız.
Kalemi göz irisinin dış kenarından burnumuza paralel tutarak, kaş kavisinin olması gereken bölgeyi buluruz. Karşıdan bakıldığında kaşın kavisi irisin dış kenarının üzerinde olmalıdır.
Kalemi gözün hemen üzerinde yatay olarak tutarız, kalem kaşın başlangıç ve bitiş noktasını eşit eğimli bir kavisle birbirine bağlamalıdır.
Uzman ellerde yüz ifadenize göre şekil verilen kaşlarınızın küsme ve dizayn sorununu ortadan kaldırmış olursunuz

Kalıcı Kaş Makyajı - Permanent Makeup Eyebrow


Kalıcı Kaş Makyajı hakkında bilgi girilecek


Kalıcı Makyaj Hakkında Detaylı Açıklamalarımızı Okuyun!

 • Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

  Kozmetik amaçlı olarak, sürekli bakımlı görünmek isteyen kişilere, ufak tefek kusurları örtmek isteyen kişilere, seyrek kaş ve kirpiklere sahip olan kişilere uygulanır. Kozmetik dışında önemli bir hastalık sonucu pigment kaybına uğramış kişilere de uygulama yapılabilmektedir ( meme kanseri sonucu meme başı bozuklukları vs..).

 • Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

  18 yaşından küçük kişilere, HIV virüsü taşıyanlara, psikolojik ve psikiyatrik bozukluğu (hastalık hastası, takıntılı, panik atak) olan kişilere ve kalıcı makyaj hakkında gerçekçi olmayan beklentileri olan kişilere uygulanmaz. Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan, diyabetli kişilere gerekli önlemler alınarak uygulama yapılabilmektedir.

 • Kalıcı Makyaj Alerji Yapar mı?

  Kalıcı Makyajın alerjik bir reaksiyonu neredeyse yok denecek kadar azdır. Çünkü kullanılan pigment boyalar organik, micro iğneler ise kişiye özel tek kullanımlıktır. Uygulama öncesi deri üzerine birkaç nokta atışı ile alerjik reaksiyon testi yapıldıktan sonra uygulama sürecine geçilmektedir. Tamamen anti-alerjik olan pigmentler derinin üst tabakasına (epidermis) bırakıldığından vücuda herhangi bir yan etki oluşturmaz. Unutmayın ki geçerli bir mazereti yoksa gereğinden düşük bir fiyatla kalıcı makyaj yapanlar asla kaliteli malzeme kullanamazlar.

 • Uygulama ne kadar sürer?

  Genellikle şekil, renk seçimi ve Pigmentasyon prosedürü tasarım danışmanlığı da dahil olmak üzere yaklaşık 1-2 saat sürer.

 • Kalıcı makyaj ne kadar kalıcıdır?

  Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Cilt tipine göre, doğal hücre yenilenmesi veya UV ışınlarına ne kadar maruz kaldığı kalıcılığı etkileyen faktörlerdir. Bazı durumlarda ilk uygulamadan 5-6 hafta sonra rötuş işlemi (tekrar üzerinden geçme) gerekebilir. Sonrasında yukarıdaki koşullara bağlı olarak uygulamaların iki ile beş yıl arasında kalması beklenmektedir. Nouveau Contour boyaları zaman içerisinde kendi doğal renginde açılır.

 • Ya kalıcı makyajımı beğenmezsem?

  Uygulama başlamadan önce size yakışan kaş şeklini tasarlayıp, çizim ve boyama işlemini yaptıktan sonra aynada uygulanacak işlemi görebilmektesiniz. Her şey ile tam olarak mutabık kalınıp onay verdiğinizde, Pigmentasyon işlemi başlayacaktır.

 • Renk Belirleme Sistemi nedir?

  Renk Belirleme Sistemi (RBS) sizin için en doğru rengi seçmenizi sağlayan yöntemdir. Bu yöntemle cilt tipinize, göz ve doğal saç ve kaş renginize uygun renkleri, bir cilt tipi belirleme testi yaparak belirleyebilmekteyiz..

 • Uygulama sonrası özel bir bakım gerekiyor mu?

  Uygulama sonrasında evinizde yapmanız gereken basit uygulamalar ve bakım konusunda gerekli bilgi verecektir. Uygulama sonrasında uygulayacağınız bu basit kurallar gereksiz komplikasyonların önüne geçeceği gibi uygulamanın kalıcılığını da artıracaktır.

 • Sonuç hemen görülebilir mi?

  İlk hafta sonuç görülmez ve Pigmentasyon uygulamasından hemen sonra uygulanan renk nihai sonuca göre daha koyu olur. Renk yoğunluğu hücre yenilemesi süreci içerisinde bir hafta içinde azalacak ve doğal rengini, iki - üç haftalık bir süre içinde alarak renk tamamen oturacaktır.

 • Acıyor mu?

  Kalıcı makyaj uygulamalarında deri altına çalışıldığı için iğnenin batma hissi acı veriyor inancı yaygındır. Nouveau Contour bilgisayar kontrollü cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissi en aza indirilebilmektedir. Acı eşiği farklılığına bağlı, bazı kişiler titreşim, bazı kişiler batma hissedebilir bazı kişiler ise hiçbir şey hissetmeyebilmektedir.

 • Kalıcı makyaj güvenli mi?

  Kalıcı Makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken malzeme marka ve kalitesi, uygulama yapan uzmanın bu konuda eğitim almış sertifika ve yeterlilik belgelerine sahip tanınır işinde köklü olması önem taşımaktadır. Bunun dışında her müşteri için steril paketinden (sizin gözünüz önünde açılmalıdır) çıkmış yeni iğne ve tek kullanımlık (Eldiven, Maske, Koruyucu önlük, Sarf malzemeler) malzeme ile uygulama yapmalıdır. Temel hijyen kuralları uygulandığında ve kaliteli güvenilir markalar kullanıldığı süre zarfında her hangi bir risk oluşturmadığı gibi başka türlü bir reaksiyonlarla da karşılaşmazsınız.

 • Hamileler kalıcı makyaj yaptırabilir mi?

  Hamilelik kalıcı makyaja engel değildir veya kalıcı makyajın hamileliğe temelde bir zararı yoktur. Ancak bu hassas dönem dolayısı ile prensiplerimiz gereğince kalıcı makyaj veya Mikropigmentasyon uygulaması yapmıyoruz.

 • Kalıcı Makyaj Avantajları

  Kalıcı makyaj avantajları, son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları artırır, hatları belirginleştirir, bazı kusurları kapatır. Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen havuza, duşa, denize girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her daim bakımlı kılan bir makyaj istiyorsanız en iyi seçeneğiniz uzman ellerde yapılmış kalıcı makyajı tercih etmelisiniz.“Sık ve düzenli makyaj yapanlar ve makyaj ile vakit kaybetmek istemeyenler, makyaj ürünlerine alerjisi olanlar, elleri titreyenler görme bozukluğu olanlar için ideal çözümdür”

KALICI MAKYAJ UYGULAMA SONRASI RENK KAYBININ NEDENLERİ?

 • Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj uygulamasının ömrü cilt tipine göre farklılık gösterir. Kimi cilt yağlı, kimi cilt kuru kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir. 5-6 hafta sonra tekrar rötuş gerekebilir, uygulama 2-5 yıl süre ile kalıcılık sağlar.
 • Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur. Uzman kişinin önerdiği bakım krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltabilir.
 • Skatrizasyona ( cildin kendini yenileme özelliği ) Her cilt yapısı farklıdır. Ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir. Bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır ve kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olabilir.
 • Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar uygulanan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir. Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır.
Kaş Makyajı | Kalıcı Kaş Makyajı | Kaş Makyajı Bursa | Kaş Makyajı Yapanlar | Kaş Makyajı Fiyatları | Kalıcı Makyaj Örnekleri | Kaş Makyajı Yaptıranlar | Kaş Makyajı Zararlımı | Kaş Makyajı Nasıl Yapılır