Kalıcı Dudak Makyajı (Permanent Lip Makeup)

Dudak Kontür ve Renklendirme

Sebebi ne olursa olsun Kalıcı Dudak Makyajı ile yeni dudaklara sahip olmanız mümkün.

Kalıcı Makyaj Dudak Kontür ve Renklendirme - Permanent Makeup Lip Contour and Coloring


Dudak çevresindeki asimetrilerin düzeltilmesi, dolgun dudaklar sağlamak, yara izlerini gizlemek, dudak şeklini vurgulamak veya değiştirmek, kaybolmuş dudak pigmentlerini doğal rengiyle doldurmak amacıyla yapılır.
Eksik belirsiz veya çatlak dudak çizgisini doğal dudak rengiyle vurgulamak, kaza veya hastalık sonucu (yarık dudak gibi) şeklini kaybetmiş dudaklara şekil vererek daha doğal görünmelerini sağlamak mümkün olabilir.
Ayrıca dudak kontürü, koyulaştırmak, parlaklık vermek, dış çerçeveyi kalınlaştırıp makyaj hileleri ile dudağa dolgun görünüm vermek, çok dolgun dudaklara daha küçük görüntüsü vermek, dudak içi renklendirilmesi ile doğal ruj görüntüsü vermek, şekli belirgin dolgun dudaklara sahip olmak için tercih edilebilir.

Kalıcı Makyaj Dudak Şekillendirme - Permanent Makeup Lip Liner


Dudak şekil bozuklukları, asimetrik görünüm, ruj çizgisi, yara, iz ve leke gibi kusurlar düzeltilmesi, rahatsız eden yada yüz ifadenizi güçsüz düşüren durumlarda, dudak yapısının doğal görünümünü koruyarak müşeterimizin talebi doğrultusunda istenilen şekillendirme işlemini başarılı bir şekilde uygulayabiliyoruz

Hatalı Dudak Kontörlerinin Düzeltilmesi


Daha önce gerçekleştirilen başarısız kalıcı makyaj uygulamaları düzeltilerek istediğiniz görünüme kavuşmanız sağlanmaktadır.
Hatalı işlem düzeltmede, şekil bozuklukları, asimetrik görünüm, orantısız çizim, renk uyumsuzlukları gibi kusurlar düzeltilmektedir.
Düzeltme işlemi her zaman yeni işleme göre daha zordur ve ancak profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından uygulandığında başarılı sonuçlar alınabilir.

Uygulama Öncesi!

Dudak kontürü yaptırmadan önce uygulatıcının herpes (uçuk) öyküsü var ise (doktora danışarak) uygulama gününden 4 gün önce uçuk önleyici ilaç almasında fayda vardır.
Dudak kontürü uygulaması yapılacak kişiyle ön görüşme esnasında, dudağa uygulanacak şekil belirlenir.
Kişinin istekleri doğrultusunda uygulama öncesi yapılan çizimle kişiye uygulamanın basamakları anlatılır.
Ve yine kişinin isteği de baz alınarak, uygun pigment maddesi belirlenir.
Lokal anestesiyle bölge uyuşturulur.
İşleme alt dudaktan çizdiğiniz çizginin altından uygulayarak başlarız.
Alt dudaktaki ilk 5 vuruş sonrasında oluşan çizgi onayı için ayna ile gösterilir.
Dudak kontürünün ikinci aşamasında üst dudağın her iki dış kenarları oluşturulur.
Dudak kontürünün üçüncü aşamasında üst dudağın orta kısmı şekillendirilir.
Dudağın hacmini azaltmamak için dudağın iç kenarı her zaman 4 mm mesafe bırakarak doldurulur.
Bundan dolayı, uygulamanın kalıcılığı düşünülürse, çok iddialı kalıcı makyajlar yaptırılmamalıdır.
Uygulama ortalama 1 ila 2 saat arasında değişir.Kalıcı Makyaj Hakkında Detaylı Açıklamalarımızı Okuyun!

 • Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

  Kozmetik amaçlı olarak, sürekli bakımlı görünmek isteyen kişilere, ufak tefek kusurları örtmek isteyen kişilere, seyrek kaş ve kirpiklere sahip olan kişilere uygulanır. Kozmetik dışında önemli bir hastalık sonucu pigment kaybına uğramış kişilere de uygulama yapılabilmektedir ( meme kanseri sonucu meme başı bozuklukları vs..).

 • Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

  18 yaşından küçük kişilere, HIV virüsü taşıyanlara, psikolojik ve psikiyatrik bozukluğu (hastalık hastası, takıntılı, panik atak) olan kişilere ve kalıcı makyaj hakkında gerçekçi olmayan beklentileri olan kişilere uygulanmaz. Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan, diyabetli kişilere gerekli önlemler alınarak uygulama yapılabilmektedir.

 • Kalıcı Makyaj Alerji Yapar mı?

  Kalıcı Makyajın alerjik bir reaksiyonu neredeyse yok denecek kadar azdır. Çünkü kullanılan pigment boyalar organik, micro iğneler ise kişiye özel tek kullanımlıktır. Uygulama öncesi deri üzerine birkaç nokta atışı ile alerjik reaksiyon testi yapıldıktan sonra uygulama sürecine geçilmektedir. Tamamen anti-alerjik olan pigmentler derinin üst tabakasına (epidermis) bırakıldığından vücuda herhangi bir yan etki oluşturmaz. Unutmayın ki geçerli bir mazereti yoksa gereğinden düşük bir fiyatla kalıcı makyaj yapanlar asla kaliteli malzeme kullanamazlar.

 • Uygulama ne kadar sürer?

  Genellikle şekil, renk seçimi ve Pigmentasyon prosedürü tasarım danışmanlığı da dahil olmak üzere yaklaşık 1-2 saat sürer.

 • Kalıcı makyaj ne kadar kalıcıdır?

  Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Cilt tipine göre, doğal hücre yenilenmesi veya UV ışınlarına ne kadar maruz kaldığı kalıcılığı etkileyen faktörlerdir. Bazı durumlarda ilk uygulamadan 5-6 hafta sonra rötuş işlemi (tekrar üzerinden geçme) gerekebilir. Sonrasında yukarıdaki koşullara bağlı olarak uygulamaların iki ile beş yıl arasında kalması beklenmektedir. Nouveau Contour boyaları zaman içerisinde kendi doğal renginde açılır.

 • Ya kalıcı makyajımı beğenmezsem?

  Uygulama başlamadan önce size yakışan kaş şeklini tasarlayıp, çizim ve boyama işlemini yaptıktan sonra aynada uygulanacak işlemi görebilmektesiniz. Her şey ile tam olarak mutabık kalınıp onay verdiğinizde, Pigmentasyon işlemi başlayacaktır.

 • Renk Belirleme Sistemi nedir?

  Renk Belirleme Sistemi (RBS) sizin için en doğru rengi seçmenizi sağlayan yöntemdir. Bu yöntemle cilt tipinize, göz ve doğal saç ve kaş renginize uygun renkleri, bir cilt tipi belirleme testi yaparak belirleyebilmekteyiz..

 • Uygulama sonrası özel bir bakım gerekiyor mu?

  Uygulama sonrasında evinizde yapmanız gereken basit uygulamalar ve bakım konusunda gerekli bilgi verecektir. Uygulama sonrasında uygulayacağınız bu basit kurallar gereksiz komplikasyonların önüne geçeceği gibi uygulamanın kalıcılığını da artıracaktır.

 • Sonuç hemen görülebilir mi?

  İlk hafta sonuç görülmez ve Pigmentasyon uygulamasından hemen sonra uygulanan renk nihai sonuca göre daha koyu olur. Renk yoğunluğu hücre yenilemesi süreci içerisinde bir hafta içinde azalacak ve doğal rengini, iki - üç haftalık bir süre içinde alarak renk tamamen oturacaktır.

 • Acıyor mu?

  Kalıcı makyaj uygulamalarında deri altına çalışıldığı için iğnenin batma hissi acı veriyor inancı yaygındır. Nouveau Contour bilgisayar kontrollü cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissi en aza indirilebilmektedir. Acı eşiği farklılığına bağlı, bazı kişiler titreşim, bazı kişiler batma hissedebilir bazı kişiler ise hiçbir şey hissetmeyebilmektedir.

 • Kalıcı makyaj güvenli mi?

  Kalıcı Makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken malzeme marka ve kalitesi, uygulama yapan uzmanın bu konuda eğitim almış sertifika ve yeterlilik belgelerine sahip tanınır işinde köklü olması önem taşımaktadır. Bunun dışında her müşteri için steril paketinden (sizin gözünüz önünde açılmalıdır) çıkmış yeni iğne ve tek kullanımlık (Eldiven, Maske, Koruyucu önlük, Sarf malzemeler) malzeme ile uygulama yapmalıdır. Temel hijyen kuralları uygulandığında ve kaliteli güvenilir markalar kullanıldığı süre zarfında her hangi bir risk oluşturmadığı gibi başka türlü bir reaksiyonlarla da karşılaşmazsınız.

 • Hamileler kalıcı makyaj yaptırabilir mi?

  Hamilelik kalıcı makyaja engel değildir veya kalıcı makyajın hamileliğe temelde bir zararı yoktur. Ancak bu hassas dönem dolayısı ile prensiplerimiz gereğince kalıcı makyaj veya Mikropigmentasyon uygulaması yapmıyoruz.

 • Kalıcı Makyaj Avantajları

  Kalıcı makyaj avantajları, son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları artırır, hatları belirginleştirir, bazı kusurları kapatır. Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen havuza, duşa, denize girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her daim bakımlı kılan bir makyaj istiyorsanız en iyi seçeneğiniz uzman ellerde yapılmış kalıcı makyajı tercih etmelisiniz.“Dudaklar yüz ifadesini tamamlayan ve estetik görüntüyü en çok etkileyen ögelerdir. Dudakların orantısız, olması gerekenden küçük, kontürsüz olması estetik görüntüyü bozabilir. Kalıcı Makyaj Dünya Kadınlarının En Çok Tercih Ettiği Yöntemdir”

KALICI MAKYAJ UYGULAMA SONRASI RENK KAYBININ NEDENLERİ?

 • Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj uygulamasının ömrü cilt tipine göre farklılık gösterir. Kimi cilt yağlı, kimi cilt kuru kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir. 5-6 hafta sonra tekrar rötuş gerekebilir, uygulama 2-5 yıl süre ile kalıcılık sağlar.
 • Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur. Uzman kişinin önerdiği bakım krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltabilir.
 • Skatrizasyona ( cildin kendini yenileme özelliği ) Her cilt yapısı farklıdır. Ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir. Bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır ve kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olabilir.
 • Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar uygulanan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir. Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır.
Dudak Makyajı | Kalıcı Dudak Makyajı | Dudak Makyajı Bursa | Dudak Makyajı Yaptıranlar | Dudak Kontürü | Dudak Renklendirme | Dudak Şekillendirme | Dudak Makyajı Fiyatları | Dudak Dolgu Makyajı