Yarı Kalıcı Dövme (Tattoos and Permanent Make-up)

Dövme Tattoo

Yarı Kalıcı Dövme (Permanent Makeup Tattoo)


Bitkisel kök boyalar ile 3 ile 4 yıl arası kalıcılığı olan minimal dövmeler; isim, şekil v.s yapılabilmektedir. Zaman içerisinde renk solarak pigmentler vücuttan atılır bu sayede ileride sıkılabileceğiniz dövmeleriniz sorun olmaktan çıkar.
Yarı Kalıcı Dövme uygulaması, normal dövme uygulaması ile ilke olarak birbirine benzer, her iki uygulamada pigment iğne ile deri içine yerleştirilir, ancak aralarındaki tek benzerlik budur. Yarı kalıcı dövme ekipmanları, pigmentlerin bileşimi ve uygulama teknikleri, tamamen farklıdır. Yarı kalıcı dövme doğal bir görünüm vaat eder, rengi yeşile, kızıla veya griye dönmez. Kalıcı makyaj dövme gibi derinin dermis katmanından daha derine uygulanmaz.
Dövme yerine kalıcı makyaj Kalıcı makyaj da bir tür dövmedir. Ancak tekniği oldukça farklıdır. Dövmeden çok farklı makineler ve çok daha ince iğneler kullanılır.
Kullanmış olduğumuz Nouveau Contour ile bilgisayar kontrollü bir cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissetme gerçeği ortadan kaldırılırak en aza indirilmektedir. Her kişinin acı eşiği farklıdır bazı kişiler titreşim, bazı kişiler batma hissedecektir bazı kişiler ise hiçbir şey hissetmeyecektir.

Kalıcı Makyaj Güzellik Beni

Bir ufak dokunuşla dudak üstü güzellik beni yeni yaptığımız spesfik çalışmalar arasındadır.

Kalıcı Makyaj ile Dövme Alyans

Artık yeni moda alyans takmak yerine dövme yaptırmak! Evli çftlerin son dönemde tercihi olan yüzük alyans dövme uygulaması çiftlerin tercihlerine göre; Örnek çift baş harfler, Alın yazım, Yıldönümünüz asla unutulmasın, Sonsuza kadar, Kraliçe & Kral Belli, Kalbinizin anahtarı onun elindeyse, Hastalıkta ve sağlıkta diyorsanız siz fikrinizle gelin bizde nikahınızı düğünden önce kıyalım.


Yarı Kalıcı Dövme Hakkında Sık Sorulanlar

 • Yarı Kalıcı Dövme Kimlere Uygulanır?

  Bilgi

 • Yarı Kalıcı Dövme Kimlere Uygulanmaz?

  18 yaşından küçük kişilere, HIV virüsü taşıyanlara, psikolojik ve psikiyatrik bozukluğu (hastalık hastası, takıntılı, panik atak) olan kişilere ve Yarı Kalıcı Dövme hakkında gerçekçi olmayan beklentileri olan kişilere uygulanmaz. Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan, diyabetli kişilere gerekli önlemler alınarak uygulama yapılabilmektedir.

 • Yarı Kalıcı Dövme Alerji Yapar Mı?

  Alerjik bir reaksiyonu neredeyse yok denecek kadar azdır. Çünkü kullanılan pigment boyalar organik, micro iğneler ise kişiye özel tek kullanımlıktır. Uygulama öncesi deri üzerine birkaç nokta atışı ile alerjik reaksiyon testi yapıldıktan sonra uygulama sürecine geçilmektedir. Tamamen anti-alerjik olan pigmentler derinin üst tabakasına (epidermis) bırakıldığından vücuda herhangi bir yan etki oluşturmaz. Unutmayın ki geçerli bir mazereti yoksa gereğinden düşük bir fiyatla kalıcı makyaj yapanlar asla kaliteli malzeme kullanamazlar.

 • Yarı Kalıcı Dövme Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Dövmenin süresi istenilen desene göre çok büyük farklılıklar gösterir. Desen ne kadar detaylı ve büyükse tamamlanma süresi de doğru orantılı olarak artar. Basit, 5 cm’den ufak yazı ve sembol dövmelerinin tamamlanması ortalama 10-15 dakika gibi bir süre alır. Bütün sırtı kaplayacak boyuttaki detaylı bir dövmenin tamamlanması da 25-30 saati bulabilir. Bu tarz, uzun sürecek dövmelerde dövme seanslara bölünür. Örnek olarak, ortalama 10 saat sürecek büyük bir dövme 3 saatlik 3 seansa bölünür. Seanslar arası 1-2 haftalık dinlenme ve iyileşme periyotlarıyla dövme hem sahibini hem de sanatçıyı yormayacak şekilde tamamlanır.

 • Yarı Kalıcı Dövme Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

  Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Cilt tipine göre, doğal hücre yenilenmesi veya UV ışınlarına ne kadar maruz kaldığı kalıcılığı etkileyen faktörlerdir. Bazı durumlarda ilk uygulamadan 5-6 hafta sonra rötuş işlemi (tekrar üzerinden geçme) gerekebilir. Sonrasında yukarıdaki koşullara bağlı olarak uygulamaların iki ile beş yıl arasında kalması beklenmektedir. Nouveau Contour boyaları zaman içerisinde kendi doğal renginde açılır.

 • Yarı Kalıcı Dövme ile Kalıcı Dövme Aynı İşlemmidir?

  İlke olarak birbirine benzer. Her iki uygulamada pigment iğne ile deri içine yerleştirilir, ancak aralarındaki tek benzerlik budur. Ekipmanları, pigmentlerin bileşimi ve uygulama teknikleri, tamamen farklıdır. Kalıcı makyaj doğal bir görünüm vaat eder, rengi yeşile, kızıla veya griye dönmez. Kalıcı makyaj dövme gibi derinin dermis katmanından daha derine uygulanmaz.

 • Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Uygulama günü dinlenmiş ve stressiz olmakta fayda vardır. Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol, kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin alımı kesilmelidir.

 • Uygulama Sonrası Özel Bir Bakım Gerekiyor Mu?

  Uygulama sonrasında evinizde yapmanız gereken basit uygulamalar ve bakım konusunda gerekli bilgi verecektir. Uygulama sonrasında uygulayacağınız bu basit kurallar gereksiz komplikasyonların önüne geçeceği gibi uygulamanın kalıcılığını da artıracaktır.

 • Uygulama Sonrası Sonuç Hemen Görülebilir Mi?

  İlk hafta sonuç görülmez ve Pigmentasyon uygulamasından hemen sonra uygulanan renk nihai sonuca göre daha koyu olur. Renk yoğunluğu hücre yenilemesi süreci içerisinde bir hafta içinde azalacak ve doğal rengini, iki - üç haftalık bir süre içinde alarak renk tamamen oturacaktır.

 • Yarı Kalıcı Dövme Ağrı Yapar mı? Acıtır mı?

  Yarı Kalıcı Dövme uygulamalarında deri altına çalışıldığı için iğnenin batma hissi acı veriyor inancı yaygındır. Nouveau Contour bilgisayar kontrollü cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissi en aza indirilebilmektedir. Acı eşiği farklılığına bağlı, bazı kişiler titreşim, bazı kişiler batma hissedebilir bazı kişiler ise hiçbir şey hissetmeyebilmektedir.

 • Yarı Kalıcı Dövme Güvenli Mi?

  Yarı Kalıcı Dövme yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken malzeme marka ve kalitesi, uygulama yapan uzmanın bu konuda eğitim almış sertifika ve yeterlilik belgelerine sahip tanınır işinde köklü olması önem taşımaktadır. Bunun dışında her müşteri için steril paketinden (sizin gözünüz önünde açılmalıdır) çıkmış yeni iğne ve tek kullanımlık (Eldiven, Maske, Koruyucu önlük, Sarf malzemeler) malzeme ile uygulama yapmalıdır. Temel hijyen kuralları uygulandığında ve kaliteli güvenilir markalar kullanıldığı süre zarfında her hangi bir risk oluşturmadığı gibi başka türlü bir reaksiyonlarla da karşılaşmazsınız.

 • Dövme Yaptırmak İstiyorum Ama Ne Yaptıracağımı Bilmiyorum?

  Dövme istediğinize göre mutlaka aklınızda bir takım fikirler vardır. Oturup bir dövmede ne isteyip ne istemediğinizi belirten bir liste yapın. Yeri, boyutu, renk kullanımı, tarzı gibi şeyleri kesinleştirin ve bir ya da birkaç fikir ile hazırlıklı gelin. Hayalinizdeki tasarımı birlikte seçip karar verelim.

 • Dövme yaptırmak istiyorum ama ne yaptıracağımı bilmiyorum.

  Dövme istediğinize göre mutlaka aklınızda bir takım fikirler vardır. Oturup bir dövmede ne isteyip ne istemediğinizi belirten bir liste yapın. Yeri, boyutu, renk kullanımı, tarzı gibi şeyleri kesinleştirin ve bir ya da birkaç fikir ile hazırlıklı gelin. Hayalinizdeki tasarımı birlikte seçip karar verelim.

 • Telefon yada İnternet Üzerinden Fiyat Veriyormusunuz?

  Dövme fiyatlandırması dövmenin boyutuna ve detayına göre yapılır. Sizinle yüz yüze görüşmeden, dövme tasarımı tamamlanmadan ve boyutu ayarlanmadan ne kesin ne de ortalama bir fiyat verebiliriz. Fiyatlandırma için sizinle yüz yüze görüşmemiz gerekir

 • Cover Up (dövme kapatma) Yapıyor musunuz?

  Evet, yapılması mümkünse yapıyoruz. Kurtulmak istediğiniz dövmenizi kapatabilmek için ne tarz bir çalışma yapmamız gerektiğine ancak sizinle yüz yüze görüştükten sonra karar verebiliriz. Stüdyomuza gelmeniz şart.

 • Hamileler Yarı Kalıcı Dövme Yaptırabilir Mi?

  Hamilelikte engel değildir veya hamileliğe temelde bir zararı yoktur. Ancak bu hassas dönem dolayısı ile prensiplerimiz gereğince Yarı Kalıcı Dövme uygulaması yapmıyoruz.“Dünya'da kabul görmüş hemen, hemen her alanda kullanılan uygulamalar arasında Micropigmentasyon işlemi hakkında yarı kalıcı dövme yok diyen Dövme Stüdyolarının, Kalıcı Makyaj hizmeti vermesine biz şaşırmıyoruz, Yarı kalıcı dövme diye bir işlem yok diyenlere yada yazanlara lütfen itibar etmeyiniz”

KALICI MAKYAJ UYGULAMA SONRASI RENK KAYBININ NEDENLERİ?

 • Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj uygulamasının ömrü cilt tipine göre farklılık gösterir. Kimi cilt yağlı, kimi cilt kuru kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir. 5-6 hafta sonra tekrar rötuş gerekebilir, uygulama 2-5 yıl süre ile kalıcılık sağlar.
 • Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur. Uzman kişinin önerdiği bakım krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltabilir.
 • Skatrizasyona ( cildin kendini yenileme özelliği ) Her cilt yapısı farklıdır. Ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir. Bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır ve kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olabilir.
 • Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar uygulanan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir. Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır.
Kalıcı Dövme | Kalıcı Dövme Bursa | Yarı Kalıcı Dövme | Geçici Dövme | Dövme Kapatma | Dövme Silme | Dövme Silme Fiyatları | Kalıcı Dövme Fiyatları | Alyans Yüzük Dövme | Dövme Kapatma Bursa