Yarı Kalıcı Dövme (Tattoos and Permanent Make-up)

Yarı Kalıcı Dövme uygulaması, normal dövme uygulaması ile ilke olarak birbirine benzer, her iki uygulamada pigment iğne ile deri içine yerleştirilir, ancak aralarındaki tek benzerlik budur. Yarı kalıcı dövme ekipmanları, pigmentlerin bileşimi ve uygulama teknikleri, tamamen farklıdır. Yarı kalıcı dövme doğal bir görünüm vaat eder, rengi yeşile, kızıla veya griye dönmez. Kalıcı makyaj dövme gibi derinin dermis katmanından daha derine uygulanmaz.

Dövme yerine kalıcı makyaj Kalıcı makyaj da bir tür dövmedir. Ancak tekniği oldukça farklıdır. Dövmeden çok farklı makineler ve çok daha ince iğneler kullanılır.

Kullanmış olduğumuz Nouveau Contour ile bilgisayar kontrollü bir cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissetme gerçeği ortadan kaldırılırak en aza indirilmektedir. Her kişinin acı eşiği farklıdır bazı kişiler titreşim, bazı kişiler batma hissedecektir bazı kişiler ise hiçbir şey hissetmeyecektir.

Yarı Kalıcı dövme ne kadar kalıcıdır?

Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Cilt tipine göre, doğal hücre yenilenmesi veya UV ışınlarına ne kadar maruz kaldığı kalıcılığı etkileyen faktörlerdir. Bazı durumlarda ilk uygulamadan 5-6 hafta sonra rötuş işlemi (tekrar üzerinden geçme) gerekebilir.

Klasik dövmeler mürekkep boyalarla yapıldığından sonrasında silinmesi hem maliyet hemde özel bir işlem gerektirir. Yarı kalıcı makyaj dövme uygulamasında ise doğal pigmentler kullanıldığından. Bunlar zamanla vücut tarafından yavaşça eritilir ve silinir. Yani kalıcı makyaj oldukça dayanıklı olsa da sürelidir. Ömrü genel olarak 1-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre, kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevreye göre değişir. Deri altına enjekte edilen renkli pigmentler, cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir.

Yarı Kalıcı dövme Uuygulama Süreci

1.Adım: Uygulanacak bölge öncelikli olarak temizlenir.
a) Uygulama yapılacak yüzeyde kir, krem olmadığından emin olmak için cildine uygun temizleyici ile temizlenir.

2.Adım: Uyuşturma işlemi: Mikropigmentasyonun ağrısız olduğunu söylemek doğru değildir bu nedenle uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanır.
a) Anestezi kremi sürülür.
b) Bölgeyi streçle kapatarak, 20-30 dakika bekletiriz.
c) Bekleme süresinde kullanacağımız renk ve cihaz hazırlanır.

3.Adım: Şablon Oluşturmak
a) Şablon çizmek için yeni traşlanmış kozmetik kalemi kullanırız.
b) Çizimde değişiklik yapılacak ise düzeltme işlemi yapılır.

4.Adım: Şablon uygulanacak bölgeye aktarma kalemi ile çizilir.
a) Yaptığımız çizimi aynada göstererek kişiden onay alınır.
b) Kullanacağımız rengi eldivenimizin üstüne sürerek kişiye uygunluğunu kontrol ederiz.
c) Bir kaç renk kullanabiliriz. Cilt tipine uygun renk, temiz kürdan yardımı ile iyi karıştırılır.

Çizilmiş form belli olduktan sonra ana rengi işleyerek şablon, tamamen uygulanır. Kanama durumlarında veya lenf suyu ortaya çıktığında kuru ve temiz pamuk ile kuruturuz. İşlem sonrası bakım son derece önemlidir. İşlem yapılan alana gerekli kremler önerilir. Bu kremler cilt tipine göre değişmektedir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama günü dinlenmiş ve stressiz olmakta fayda vardır. Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol, kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin alımı kesilmelidir.

Uygulama ne kadar sürer?

Genellikle şekil, renk seçimi ve pigmentasyon prosedürü tasarım danışmanlığı da dahil olmak üzere yaklaşık 1-2 saat (dövme büyüklüğüne göre süre değişebilir) sürer.

Uygulama sonrası özel bir bakım gerekiyor mu?

Yarı kalıcı dövme uygulama sonrasında evinizde yapmanız gereken basit uygulamalar konusunda bilgi verecektir.
Uygulama sonrasında uygulayacağınız bu basit kurallar gereksiz komplikasyonların önüne geçeceği gibi uygulamanın kalıcılığını da artıracaktır.

Yarı kalıcı dövmede sonuç hemen görülebilir mi?

İlk hafta pigmentler pek görülmeyeceği gibi pigmentasyon uygulamasından hemen sonra uygulanan renk nihai sonuca göre daha koyu olacaktır.
Renk yoğunluğu hücre yenilemesi süreci içerisinde bir hafta içinde azalacak ve doğal rengini alacaktır. İki - üç haftalık bir süre içinde renkler tamamen oturacaktır.

Aşağıda'ki Sosyal Medya Butonlarından var olan hesabınızdan bizi takip edebilir, güncel çalışmalar ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.

Makyaj Artisti Ayşegül Aş'ı Tercih Ettiğiniz için Teşekkür Ederiz...

Aysegulas.com © 2016 Telif Hakkıları Güzellik Uzman Ayşegül AŞ'a Aittir. izinsiz içerik alınması yasaktır.
MICROBLADING | PROFESYONEL MAKYAJ | KALICI MAKYAJ | GÜNLÜK MAKYAJ | EYELİNER & DİPLİNER | KALICI DÖVME | MAKYAJ EĞİTİMİ | KAŞ TASARIMI Web Çizgi
Kalıcı Dövme | Yarı Kalıcı Dövme | Geçici Dövme | Dövme Kapatma | Dövme Silme | Dövme Silme Fiyatları | Kalıcı Dövme Fiyatları | Alyans Yüzük Dövme | Dövme Kapatma Bursa